50. yılında 50 genç kadınla mentorluk programına başlıyor

Cam dünyasının global ve güvenilir tedarikçisi Yorglass, 50. yılını 50 kadın öğrenciye yönelik başlattığı mentorluk programıyla taçlandırıyor. Proje çerçevesinde şirket bünyesindeki kadın liderler, geleceğin liderleri olacak genç yeteneklerle buluşmaya hazırlanıyor. Altı ay boyunca sürmesi planlanan programda; Yorglasslı kadın yöneticiler birikim ve bilgilerini 50 kadın öğrenciyle paylaşacak ve geleceğin kadın liderleri ilgi alanlarına göre farklı departmanlarda deneyim elde etme fırsatı bulacak. Bu program ile yarının kadın liderlerine fırsat eşitliği sunmayı amaçlayan Yorglass, sektöre ilgisi ve yeteneği olan öğrencilere Yorfuture kapsamında kariyer fırsatları sunmayı da hedefliyor.

Yorglass, endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarındaki 50 yıllık birikimi ve tecrübesiyle sektöre öncülük ederken iş dünyasında kadın gücünü artırmaya yönelik projelerine de devam ediyor. Bu kapsamda 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü bu yıl “Kadın Mentorluk Programı” ile kutlayan şirket, deneyimli kadın liderlerini 50 genç kadın yetenekle buluşturacak. Yorglass’ın farklı departmanlarında uygulanacak ve altı ay boyunca devam edecek projede genç kadınların ilham verici deneyimler tecrübe edeceğini söyleyen Yorglass İnsan Kaynakları Direktörü Ayşe Doğruöz, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü böyle önemli bir proje ile kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 50 yılı geride bıraktığımız bu senede geleceğin kadın liderleriyle kariyerlerini inşa edecek olmak çok değerli” dedi.

Geleceğin liderlerine rehberlik etmeyi amaçlıyor

Bir yolculuğun en anlamlı durağının değerlerin, deneyimlerin ve bilgilerin paylaşıldığı nokta olduğunu ifade eden Ayşe Doğruöz; “Yorglass olarak, 50 yıllık deneyimimizle yükseldiğimiz her basamakta değerlerimizin ışığını genç nesillere aktarmak için bir adım daha atmaya kararlıyız. Bu noktada “50 Yıl, 50 Kadın” mottosuyla başlattığımız kadın mentorluk programımız; geleceğin liderlerine rehberlik etmek, onların potansiyellerini keşfetmelerine ve gelişmelerine yardımcı olmak için önemli bir misyon üstleniyor. Bu misyonu gerçeğe dönüştürmek için Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi ile iş birliği yapıyoruz. Mentorlarımız ve menteelerimizin tamamen kadınlardan oluşuyor, projemize toplamda 17 kadın mentorumuz ve 24 menteemiz ile başlıyoruz. “Bizden Ne Öğrenmek İstersin?” konsepti ile her öğrenci için altı aylık bir süreci kapsayan programımızda ayda en az bir kez buluşma organize ederek öğrencilerimizle bir araya gelmeyi de hedefliyoruz. Projemizin ilk adımı olarak öğrencilerimizin beklentilerine ve ilgi alanlarına göre mentor eşleşmeleri yapıldı. Dolayısıyla genç lider adaylarımız farklı departmanlarda farklı mentorlardan deneyim elde edebilecek. Buradaki temel hedefimiz ise sektöre ilgisi ve yeteneği olan arkadaşlarımıza Yorfuture kapsamında kariyer fırsatları sunmak” şeklinde konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x